Jak usunąć zanieczyszczenia ze złóż żywicznych?

Złoża żywiczne wykorzystywane są w stacjach SUW w celu zmiękczania wody. Znajdują zastosowanie w rozmaitych urządzeniach m.in. o przemysłowym zastosowaniu.

Filtry mechaniczne nie chronią przed odkładaniem się zanieczyszczeń w złożach żywicznych, dlatego konieczne jest korzystanie ze specjalnych preparatów, które pozwalają utrzymać je we właściwej czystości.

Wyjaśniamy, jak usunąć zanieczyszczenia ze złóż żywicznych.

Jak usunąć zanieczyszczenia ze złóż żywicznych?

Złoża żywiczne – zastosowanie

Złoża żywiczne, czyli jonowymienne złoża filtracyjne pozwalają regulować twardość wody. Znajdują one zastosowanie w urządzeniach będących elementem przemysłowych instalacji oraz urządzeniach, z których korzystamy w naszych domach.

Dość często stosowane są np. w urządzeniach służących do zmiękczania wody pitnej.

Masz problem z twardością wody w swoim zakładzie produkcyjnym?
Zleć wykonanie analizy fizykochemicznej przez naszego eksperta

Pomożemy Ci rozwiązać problem twardości wody i znajdziemy dostosowany preparat, który zoptymalizuje właściwości wody w procesie produkcji. Porozmawiaj z ekspertem Global Concepts, aby poznać najlepsze rozwiązania dla Twojej firmy.

Metody czyszczenia złóż żywicznych

W celu czyszczenia złóż żywicznych z odkładających się w nich zanieczyszczeń, stosowane są specjalne preparaty. Dzięki ich zastosowaniu możliwe jest zadbanie o wysoką wydajność filtracyjną złoża żywicznego o różnym zastosowaniu. Preparaty do usuwania zanieczyszczeń ze złóż żywicznych bezpośrednio wpływają na jakość wody, ograniczając ryzyko wystąpienia awarii na skutek wytrącania się kamienia oraz korozji, a także poprawiają jakość wody, która systematycznie się zmniejsza, gdy nie jest ona uzdatniana specjalistycznymi środkami.

Oferujemy najwyższej jakości preparaty do uzdatniania wody kotłowej m.in. służący w celu skutecznego oczyszczania złóż żywicznych produkt RESCLEAN 20L, dzięki któremu można usunąć zanieczyszczenia związane z obecnością w wodzie jonów żelaza.

To wyjątkowo skuteczny produkt, który można zastosować także w przypadku urządzeń zmiękczających wodę do celów spożywczych.

RESCLEAN 20L uzyskał certyfikat zgodności wg Food and Drug Administration, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo stosowania w przypadku różnego rodzaju urządzeń.

Warto pamiętać, że systematyczne oczyszczanie złóż żywicznych wpływa nie tylko na ich wydajność, ale także pozwala dłużej korzystać z jonowymiennych filtrów do zmiękczania wody.

Preparaty do usuwania zanieczyszczeń ze złóż żywicznych

Produkt do usuwania zanieczyszczeń ze złóż jonowymiennych. Posiada atest PZH.