Układy chłodzenia – chemiczne programy uzdatniania wody

Programy uzdatniania wody

Woda przemysłowa stosowana jest również do pochłaniania i odprowadzania ciepła – chłodzi urządzenia poprzez specjalne układy tzw. wieże chłodnicze. Prawidłowa praca tych instalacji uzależniona jest od stopnia uzdatnienia wody, a tym samym od czystości poszczególnych części systemów oraz osprzętu.

Zbyt duże zasolenie i twardość wody powoduje powstawanie kamienia i korozji, które niszczą układ. Tym samym obniża się efektywność systemu chłodzenia i potrzebuje on więcej energii do pracy.

Dodatkowo w wodzie chłodzącej mogą rozwijać się grzyby i bakterie, które nie tylko stanowią zagrożenie dla zdrowia, lecz także tworzą szlamy i osady biologiczne, a te z kolei mogą przyczyniać się do powstawania biofilmu, który ma działanie izolujące.

Wszystkie te czynniki zaburzają pracę układu chłodzącego i mogą przynieść przedsiębiorstwu straty, dlatego warto zwrócić się do firmy GLOBAL CONCEPTS 2000 o pomoc w uzdatnianiu wody chłodzącej.

Nasz konsultant dobierze dla Państwa program ochrony i specjalistyczne środki chemiczne – produkty do usuwania kamienia, środki czyszczące, produkty do konserwacji układów, inhibitory do kamienia i korozji czy też produkty zawierające w sobie odpowiednio dobrane biocydy.