W jakich branżach wykorzystywane są stacje zmiękczania wody?

Kamień kotłowy to charakterystyczny twardy osad, który osadza się np. na ściankach czajnika. Jego pojawienie się wskazuje na to, że ma się do czynienia z twardą wodą.

Zbyt duża twardość wody przyczynia się z kolei m.in. do spadku wydajności urządzeń grzewczych, krótszej żywotności sprzętów AGD czy też mniejszej efektywności środków czyszczących. Problem twardej wody da się jednak wyeliminować w procesie jej zmiękczania.

Do tego celu wykorzystuje się stacje zmiękczania wody, które znajdują zastosowanie zarówno w domach prywatnych, jak i zakładach przemysłowych.

W jakich branżach wykorzystywane są stacje zmiękczania wody?

Zastosowanie stacji zmiękczania wody w przemyśle

Wysoki poziom twardości wody nie jest wyłącznie problemem prywatnych użytkowników, którzy chcą zadbać o sprawność swoich domowych sprzętów.

Zbyt duża zawartość jonów wapnia i magnezu bywa również problematyczna w różnych sektorach przemysłu.

Przykładem jest, chociażby przemysł spożywczy, w którym wodę o niskim stopniu twardości wykorzystuje się w wielu procesach produkcji żywności.

Przemysłowe stacje zmiękczania wody stosuje się np. w zakładach mleczarskich, zakładach mięsnych czy też zakładach przetwórstwa rolniczego.

Potrzebujesz stacji zmiękczania wody?
Zleć wykonanie analizy lub audytu przez naszego eksperta

Pomożemy Ci dobrać stację zmiękczania i znajdziemy dostosowany preparat, który  Porozmawiaj z ekspertem Global Concepts, aby poznać najlepsze rozwiązania dla Twojej firmy.

Ponadto stacje zmiękczania wody znajdują zastosowanie w zakładach, w których istnieje potrzeba wykorzystywania wysokiej klasy wody technologicznej. Mowa w tym przypadku m.in. o zakładach farmaceutycznych i kosmetycznych.

Stacje zmiękczania wody na szeroką skalę wykorzystuje się też w fabrykach, w których zachodzą kluczowe dla jakości produkcji reakcje chemiczne. Proces zmiękczania wody ma zatem duże znaczenie również w branży chemicznej. Oprócz tego stacje zmiękczania wody wykorzystuje się w gastronomii oraz przemyśle usługowym.

Z systemów redukujących twardość wody korzystają np. restauracje, hotele czy obiekty odnowy biologicznej.