Jak usunąć zanieczyszczenia ze złóż żywicznych?

10wrz2021

Jak usunąć zanieczyszczenia ze złóż żywicznych?

Złoża żywiczne wykorzystywane są w stacjach SUW w celu zmiękczania wody. Znajdują zastosowanie w rozmaitych urządzeniach m.in. o przemysłowym zastosowaniu. Filtry mechaniczne nie chronią przed odkładaniem się zanieczyszczeń w złożach żywicznych, dlatego konieczne jest korzystanie ze specjalnych preparatów, które pozwalają utrzymać je we właściwej czystości. Wyjaśniamy, jak usunąć zanieczyszczenia ze złóż żywicznych.

Złoża żywiczne – zastosowanie

Złoża żywiczne, czyli jonowymienne złoża filtracyjne pozwalają regulować twardość wody. Znajdują one zastosowanie w urządzeniach będących elementem przemysłowych instalacji oraz urządzeniach, z których korzystamy w naszych domach. Dość często stosowane są np. w urządzeniach służących do zmiękczania wody pitnej.

Metody czyszczenia złóż żywicznych

W celu czyszczenia złóż żywicznych z odkładających się w nich zanieczyszczeń, stosowane są specjalne preparaty. Dzięki ich zastosowaniu możliwe jest zadbanie o wysoką wydajność filtracyjną złoża żywicznego o różnym zastosowaniu. Preparaty do usuwania zanieczyszczeń ze złóż żywicznych bezpośrednio wpływają na jakość wody, ograniczając ryzyko wystąpienia awarii na skutek wytrącania się kamienia oraz korozji, a także poprawiają jakość wody, która systematycznie się zmniejsza, gdy nie jest ona uzdatniana specjalistycznymi środkami. Oferujemy najwyższej jakości preparaty do uzdatniania wody kotłowej m.in. służący w celu skutecznego oczyszczania złóż żywicznych produkt RESCLEAN 20L, dzięki któremu można usunąć zanieczyszczenia związane z obecnością w wodzie jonów żelaza. To wyjątkowo skuteczny produkt, który można zastosować także w przypadku urządzeń zmiękczających wodę do celów spożywczych.

RESCLEAN 20L uzyskał certyfikat zgodności wg Food and Drug Administration, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo stosowania w przypadku różnego rodzaju urządzeń. Warto pamiętać, że systematyczne oczyszczanie złóż żywicznych wpływa nie tylko na ich wydajność, ale także pozwala dłużej korzystać z jonowymiennych filtrów do zmiękczania wody.

  • 10 wrz, 2021
  • Global Concepts 2000
  • 0 Comments

Share This Story