W jakim celu przeprowadzana jest kontrola twardości resztkowej wody?

23sie2022

W jakim celu przeprowadzana jest kontrola twardości resztkowej wody?

Kontrola twardości resztkowej wody przeprowadzana jest najczęściej w przemysłowych stacjach jej zmiękczania. W jakich celach się ją wykonuje oraz w jaki sposób? Serdecznie zachęcamy do lektury i poznania szczegółowych informacji.

W jakim celu sprawdza się twardość wody?

Wysoka  twardość wody nie jest zalecana i warto wspomnieć o tym zwłaszcza w kontekście przedsiębiorstw, w których główny medium jest woda. Przede wszystkim osadza się ona na mechanizmach urządzeń wykorzystujących wodę. Jeśli wykorzystywane są one do produkcji, to zdecydowanie jest to czynnik, który trzeba wziąć pod uwagę.

Woda twarda negatywnie wpływa też na koszty ogrzewania. W praktyce bowiem osadza się ona w kotłach, co sprawia, że potrzeba zdecydowanie więcej mocy, aby osiągnąć pożądaną temperaturę. Tym samym rachunki mogą być wyższe średnio nawet o 20 do 30 proc. w porównaniu z zastosowaniem wody miękkiej. To ogromna różnica, istotna zwłaszcza obecnie. Są to główne powody, dla których regularna kontrola twardości resztkowej wody jest tak istotna.

Jak kontrolować twardość wody resztkowej?

Do tego celu wykorzystuje się oczywiście odpowiednie urządzenia i są to nowoczesne testomaty do kontroli twardości wody, które mamy w ofercie naszej firmy. Działają one automatycznie poprzez regularnie prowadzone analizy. Generują też odpowiednie oznaczenia kolorystyczne, co sprawia, że wyniki są zdecydowanie łatwiejsze do zinterpretowania. Co ważne, mogą pracować nawet do 72 godzin bez zewnętrznego nadzoru, a wszystko to w sposób maksymalnie bezpieczny i niezawodny.

Jak widać, kontrola twardości resztkowej wody jest niezbędna i to nie tylko w przedsiębiorstwach, ale również w domach, w których gwarantuje dodatkowe korzyści. Aby zakupić nowoczesne urządzenia do takich analiz, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu.

  • 23 sie, 2022
  • Global Concepts 2000
  • 0 Comments

Share This Story